28 Sep. 2021, Tuesday

Zeytinburnu İlaçlama

Zeytinburnu İlaçlama

Zeytinburnu İlaçlama

Fare ilaçlama, insan sağlığına yönelik kötü etkiler taşıyan fareleri ortadan kaldırmak adına yapılan uygulamalardır. Kirli alanlarda yaşamaları sebebiyle pis varlıklar olmaları, bünyelerinde zararlı mikroorganizmalar taşımaları, bazı eşyalarımızı kemirmeleri, bitkilerimize zarar vermeleri ve görüntülerinin korku salması nedeniyle fare ilaçlama gereklidir.

Farelerin Yaşam Alanları

Zeytinburnu fare ilaçlama uygulamalarında daha başarılı olmak için yaptığımız araştırmalara göre fareler genellikle kanalizasyon yakınlarında, tarlalarda, bahçelerde ve su kenarlarında yaşayabilmektedir.

Farelerin Evlere Geçiş Sebepleri

Yukarıda bahsedilen alanlarda yaşayan farelerin evlerimize geçiş sebepleri gıda bulmaktır. Beslenebilmek adına bir yolunu bulurlar ve yaşam alanlarımıza sızarlar. Bazı gıdalar farelerin en büyük zaafları olarak bilinmektedir. Bu yüzden Zeytinburnu fare ilaçlama çalışmalarında genellikle zehirli gıdalar kullanılmaktadır.

Fare İlaçları

Katı ve sıvı yapıda fare ilaçları bulunur. Sıvı yapıdaki ilaçlar Zeytinburnu fare ilaçlama şirketimizin sahip olduğu makinelerle uygulanırken katı yapıdakiler ise çeşitli tuzaklar aracılığıyla veya direkt olarak uygulanabilir.

Fare ilaçlamada zehirli kimyasalları direkt uygulamak genellikle başarısızlıkla sonuçlanırken, kapanlar veya çeşitli tuzaklar aracılığıyla yapılan uygulamaların ardından daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Fare İlaçlama Şirketi Nasıl Çalışır?

Fare ilaçlama şirketi kemirgenlerle mücadele uygulamalarına başlamadan önce açık gıdaların üzerini kapatır ve mekan içerisinde hasta, çocuk ve evcil hayvan olmadığından emin olur.

Zeytinburnu fare ilaçlama şirketi öncelikli olarak kemirgenlerin varlığının tespit edildiği alanı inceler. İncelemenin bitimiyle birlikte seçilen kimyasal ilaçların ve fare ilaçlama tekniklerinin hangi ilaçlama makineleriyle kullanılacağına karar verilir.

Son olarak fare ilaçlama uygulamaları başlar ve bölge içerisinde etkinliğini sürdüren kemirgen türleri tamamen etkisiz hale getirilene dek devam eder.

Benzer Konular

Böcek İlaçlama Nedir?
Böcek ilaçlama
Farelerin Özellikleri ve İlaçlama Neden Gereklidir

About Author

admin