26 Oct. 2021, Tuesday

Hakkımızda

Haşere ve böcek ilaçlaması alanında bir mühendis ve üç çalışan ile 2005 yılında İstanbul’da Metkim ilaçlama olarak kurulduk. Kısa sürede her ortamda yapılan ilaçlamalar sonucunda, ilaçlama alanında elde edilen başarı oranı yüzde yetmiş dolaylarında iken firmamız başarı oranını yüzde doksanlara çıkartmıştır. Metkim ilaçlama olarak faaliyetine başlarken ‘’EN İYİ BİLDİMİZ BİR TEK İŞ VARDIR, O DA İLAÇLAMADIR’ ’şeklinde belirleyerek bir alanda derinlemesine incelmelere başlamıştır. Fare ilaçlama, sivrisinek ilaçlama, hamamböceği ilaçlama ile başlanılan sektörde ise kısa sürede diğer haşere ve böcekler ile mücadeleye girilmiştir.

Haşere ve böcek ilaçlaması konusunda yapılan incelemeler sonrasında ARGE merkezi kurularak sürekli alanın ihtiyacına uygun çözümler ortaya çıkartılmıştır. Bayer firmasının ilaçları kullanılarak yerli üretim yanında çevreye duyarlılık ile onlarca ödül almış olmaları firmayı tercih etmemize neden olmuştur. 2010 yılına gelindiğinde ise İstanbul ilaçlama alanında yerinden ilaçlama uygulamasına gidilmiştir. Adalar başta olmak üzere Avrupa veya Asya yakası fark etmeden tüm ilçelerde Metkim ilaçlama olarak şube açılışları tamamlanmıştır. Devamında ise hizmeti müşteriye kısa sürede ulaşma arayışlarımıza mobil araçlar ve mahalle şubeleri ile devam edilmiştir. Günümüzde ise İstanbul merkez ve ilçelerinden gelen her hangi bir talep en fazla yarım saat içinde karşılanmaktadır. Yaygın hizmet ağının, süratli hizmet sunumunun doğal sonucu olarak günümüzde elliye yakın mühendis ve yüz elliye yakın çalışanı ile dev haşere ve böcek önleme ekipleri kurulmuş durumdadır.

ARGE birimini bünyesinde bulunduran firmamız bu alanda farkını göstermektedir. Hizmet sahamız İstanbulun tüm coğrafyasını kapsamaktadır. Yaz aylarında ise Bursa’da şubemiz göreve başlamakta ve buradan gelen talepleri karşılamaktadır. Doğal ve kalıntısız ilaç kelimelerini sektörün duymasını sağlayan firmamız kısa sürede yüzde doksan sekiz haşere mücadele oranına ulaşmıştır. Haşere ilaçlama konusunda elde edilen yüksek başarı, ilaç kalıntısı noktasında ise yüzde sıfır olmaktadır. Sıfır aldığımız

bir diğer nokta ise eşyaların veya alanların zarar görmesidir. Yapılmış olan binlerce ilaçlama esnasında her hangi bir mala en küçük zarar verilmemiştir. Gösterdiğimiz hassasiyetin daha da ilerisine giderek sigortalı olarak ilaçlama yapılmakta ve garanti verilerek alanların kullanımı sizlere sunulmaktadır.

Her hangi bir haşere veya zararlı ile karşılaşmanızda anında cevap alabileceğiniz çağrı merkezimiz veya canlı destek temsilcimiz net cümleler ile sizleri aydınlatmaktadır. Farkını ve kalitesini kısa sürede gösteren kuruluşumuz ücretsiz keşif hizmeti sunarak alanların incelenmesini yapmaktadır. Farelerin geliş yollarını veya diğer zararlıların girişlerini önlemek amacı ile teknik destek verilmektedir. Apartman veya bahçe ayrımı yapmadan isteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda çözümler sunulmaktadır. Sunulan çözümlerde maddi kaygı kesin olarak düşünülmemekte ve sizlere sunulan teklifler ise dünya ticaret kurallarını alt üst etmektedir.

Kalıntı riski olmadan gönül rahatlığı ile ortamlarınız sağlığa kavuşması sadece bir telefona bağlıdır. Sitemiz üzerinden referansları takip ederek kamu veya özel şirketler tarafından tercih edilen İstanbul ilaçlama firması olduğumuz görülmektedir. Ünü İstanbul ile sınırlı kalmayan ve kısa zamanda da bursa

ilaçlama firması olaraktan adından bahsettiren Metkim firması, Bursa halkına hizmet sunmaya başlamıştır.

Sağlıklı ortamların yüzde yüz elde edilmesi noktasında alanların son olarak dezenfeksiyon çalışması da gene mühendislerimizin kontrolünde yapılmaktadır. Teknik cihaz kullanımında Avrupa ile eş değerde cihazlar kullanılmaktadır. Firmamız haşere ilaçlama çalışmalarında kendi felsefesini yaratmış bir konumdadır. Teknik cihaz modernliği, ilaç kullanımında doğallık ve yapılan ilaçlamalarda kesin başarı sadece Metkim ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi tarafından sağlanmaktadır. Acık alan, kapalı alan farkı gözetmeden ilaçlama başarımız kısa sürede görülmekte, yapılan ilaçlamaların etkisi ise aylarca devam etmektedir.