26 Oct. 2021, Tuesday

Böcek İlaçlama Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Yazan:

|

14 Mayıs 2018

|

Kategori:

Böcek İlaçlama Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Böcek İlaçlama Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Ev ya da işyerlerinizi basan böceklerden kurtulmak herkesin hayali ancak yapılan her şey sanıldığı gibi doğru olmayabilir. Haşerelerle mücadele amaçlı olarak eskiden beri gelen kanaatler ve geleneksel yöntemler mevcuttur. Ancak bilimin bu kadar geliştiği günümüzde bu bilgiler sandığınız kadar doğru değil. İşte doğru sandığınız yanlışlar…

Haşere Pis Evde Olur

Temiz evde haşere olmaz diye bir şey yoktur ya da haşere evin pis olduğunu göstermez. Mutfak ve lavabolarda bulunan ıslak alanlar her zaman haşere çekecektir. Bunun yanı sıra evdeki eski kıyafetler, kitaplar ya da sandık gibi tahta ürünler hamamböceği ile tahtakurusu için iyi bir mekandır.

Kötü Kokular Haşereyi Uzaklaştırır

Böcek kovucu ya da haşere ilacı olarak kullanılan ürünlerin kötü kokması etkili olduğu anlamına gelmez. Önemli olan ilaçtaki kimyasaldır. Bu yüzden kokusuz ancak ağır kimyasallar böcekleri daha çabuk yok eder. Size de rahatsızlık vermez.

Haşere İstila Etsin Yardım Alırız

Haşereler tek tek görülmeye başlanınca umursanmaz ve geleneksel yöntemlerle uğraşılır. Ancak evde bir haşere görmeniz bile haşere basacağının göstergesidir. Çünkü çok hızlı ilerler. Profesyonel yardım almak için doğru zaman ilk haşerenin görülmesidir. Yumurtalar çıkmadan son verilmelidir.

“Birkaç tane böcek gördün diye abartma” çok yanlış bir yaklaşımdır. Bu birkaç böcek sonrakilerin teminatıdır. Böcekler istila etmeden haşere ilaçlama yapmak gerekir.

Işıklı Sinek Tutucular Böceklere Karşı Korur

Elektrikli böcek tutucu aletler böceklere karşı oldukça etkilidir. Birçok böceğin ölüsünü görmek mümkündür. Ancak sivrisinekler için aynı şey geçerli değildir. Sivrisineğin ölmesi için içine girmesi gerekir. Bu yüzden sivrisineklere karşı sinek tutucular yeterince etkili değildir.

Böcek Mi, Kendim Hallederim

Ev sahipleri evlerine yeterince hakim olduklarını zannederler. Nerede böcek varsa benim haberim olur ve yok edebilirim anlayışı güderler. Ancak bir uzman kadar deneyimli olmadıkları kesindir. Kalan yumurtalar yeniden böcekleri ortaya çıkaracaktır.

Bu yüzden uzman bir böcek ilaçlama ekibi ile çalışmak gerekir. Evdeki tüm köşe, bucak noktalar ilaçlanarak böceklerin yavruları da yok edilecektir. Ayrıca böceğin türüne göre ilaçlama yapılarak kesin çözüm sunulacaktır.

Benzer Konular

Fare İlaçlama Belediye
Restaurantlarda Haşere Problemleri

About Author

admin