11 Apr. 2021, Sunday

Tuzla Fare İlaçlama

Yazan:

|

7 Mart 2014

|

Kategori:

Genel
Tuzla Fare İlaçlama

 

Tuzla Fare İlaçlama

Tuzla fare ilaçlama, yaşam alanlarımızı istila etmeyi seven zararlı kemirgenleri uzaklaştırmak için yapılır. İstasyon kurma teknikleri, sıvı ve katı zehirli ilaçlar fareleri ortadan kaldırmak için kullanılır. Yalnızca profesyonel fare ilaçlama şirketi tarafından yapılması gereken bu uygulamalar kapsamlı aşamalardan oluşur. Acemi kişilerin kemirgenlerle mücadele etmeye çalışması kesinlikle önerilmez.

Fareler neden yaşadığımız yerlere gelir?

Fareler besin ihtiyaçlarını karşılamak adına yaşam alanlarımızı ziyaret ederler. Çöplükler, kanalizasyonlar, pis su giderleri vb. birçok kirli alanda yaşayabildiklerinden barınma ihtiyacı yaşadığımız bölgelere geliş nedeni olarak gösterilemez.

Farelerin Yapısı ve Zararları

Farelerin boyutu 5-50cm arasında değişkenlik gösterebilir. Vücut yapıları oldukça esnektir. Bu sebeple kafalarının sığdığı en küçük deliklerden bile geçebilirler. Her alanda saklanabilmeleri, hızlı hareket etmeleri, zeki ve duyarlı hayvanlar olmaları sebebiyle onlarla mücadele etmek oldukça zordur. Bu yüzden yalnızca profesyonel fare ilaçlama firmasından destek almak gerekir.

Fare kaynaklı zararlar; bazı hastalıklar, ahşap yapıların tahrip edilmesi, elektrik kablolarının kemirilmesi, ekinlerin ve diğer bitkilerin zarar görmesi olarak sıralanmaktadır.

Farelerden bulaşan hastalıklara; tifüs, verem, sıtma, parazitler, veba gibi hastalıkları örnek verebiliriz.

Farelerin Tespiti ve Onlardan Korunmak

Yaşadığımız yerde bazı yerlerin kemirildiğini tespit ettiğimizde, kötü kokular aldığımızda ve küçük dışkılar gördüğümüzde farelerin varlığından şüphe etmeliyiz. Yaşadığımız bölgede fare varlığından şüphe duyulduğu veya kesin tespit edildiği durumlarda kemirgenlerle mücadele alanında uzman fare ilaçlama şirketimizle iletişim kurun. Ekibimiz öncelikli olarak fareleri ortadan kaldıracak ardından da çeşitli önlemler alarak yaşam alanlarınıza tekrar ulaşmalarını engelleyecektir.

Benzer Konular

Böcek İlaçlama Nedir?
Böcek İlaçlama Doğru Bildiğimiz Yanlışlar
Fare İlaçlama Belediye

About Author

admin